Ugrás a tartalomra
Betöltés…

Masszázs

Masszázs szolgáltatásainket illetve manuálterápiás kezeléseinket Gard -Bodó Szilvia gyógytornáshz, valamint Gard Richárd okleveles profimasszőr és fasciaterpeuta végzi, kényelmes, privát e célra kialakított stúdiónkban.

Image:
masszazs
Mire számíthatsz ha "masszázsra" érkezel hozzánk?
Nem véletlen az idézőjel, hisz nem csak masszázzsal, hanem komplex terápiával fogsz találkozni. A masszázsfogások mellett köpöly-, triggerpont- és egyéb manuális kezeléseket és fasciaterápiákat alkalmazunk a teljeskörű és leghatékonyabb rehabilitáció és regeneráció érdekében.

Mi is a masszázs tulajdonképpen?

A masszázs a test felületén, meghatározott fogásokkal, kezelési céllal alkalmazott mechanikus és bioelektromos inger, melyre kialakuló válaszreakció a fizikai gyógyulás. Az ember testét érő manuális mechanikai behatások részben közvetlenül, részben közvetve (neurohormonális úton) befolyásolják a sejtek és szövetek működését, elsősorban lokálisan (nedvkeringés, izomtónus), de távoli a szervekben is (zsigerek, központi idegrendszer).

Mi is az a fascia terápia?

A fasciaterápia egy olyan manuális kezelés, amely a fascia (a kötőszöveti hálózat) problémáival foglalkozik. A fascia a testünkben minden izmot, szervet és csontot körbevesz, és fontos szerepe van a test mozgásának és struktúrájának fenntartásában.

A fasciaterápia célja a feszült, beszűkült vagy megvastagodott fascia lazítása, hogy helyreálljon a test mozgásának szabadsága, és csökkenjenek a fájdalmak vagy a mozgáskorlátozottságok. A terápia során a terapeuták speciális technikákat alkalmaznak, amelyek finom nyomással, nyújtással vagy manipulációval hatnak a fascia rétegeire.

A fasciaterápia alkalmazható különböző problémákra, például:

  • Krónikus fájdalmakra (pl. hátfájás, nyakfájás)
  • Izomfeszültségre
  • Mozgásszervi problémákra
  • Rehabilitációs folyamatokra sérülések után

A terápia célja a test egyensúlyának helyreállítása és a természetes mozgásminták visszaállítása.

Hogyan zajlik és miért hatékony?

Minden esetben előzetesen megbeszéljük a kezelendő problémákat, igényeket. A kezelésnek ugyan úgy személyre szabottnak kell lennie, mint az edzésnek. Hiszen másfajta kezelést kíván a sportolás után regenerálódni vágyó test, a fájó hát vagy a relaxálni, felfrissülni kívánó alany. Továbbá testalkat típusonként is eltérő a protokoll. A masszázsfogásokat és az intenzitást teljes mértékben hozzád és az igényeidhez igazítjuk, ez a hatékonyság alapja.

Milyen hatással bír szervezetünkre a masszázs?

A vérellátás jelentősen megnő, és ez azt jelenti, hogy a sejtek oxigén és tápanyag felvétele javul. Helyi kezelés esetén ez a sérülések gyorsabb regenerálódását is eredményezi. Serkenti a nyirokkeringés működését, vagyis beindul egyfajta méregtelenítés is. Könnyedén orvosolhatjuk vele az izomletapadások valamint a izomcsomók okozta fájdalmakat. A relaxáló masszázs egy könnyed, üdítő állapotot idéz elő a testben, stresszcsökkentő hatással bír.

Mikor nem javasoljuk a masszázst?

Van néhány eset, amikor nem javasoljuk a masszázst, ezek a következők:

  • Műtéti beavatkozás után 6 hétig.
  • Minden akut, gyulladásos állapot.
  • Diagnosztizált daganatos megbetegedés.
  • Magas vérnyomás, szívbetegség.
  • Mélyvénás trombózis esetén.
  • Csontritkulás előrehaladott állapota.
  • Betegség, lázas állapot.
  • Menstruáció 1.-2. napja

 

BEJELENTKEZÉS